דף מידע- שכונת קדמה

בניית השכונה היא אירוע גדול ומרגש, אירוע משמעותי וחשוב לבנים שלנו ולנו כקיבוץ, ואחת ההחלטות הגדולות והחשובות בחייהם. זהו תהליך עם הרבה לחצים, אמוציות, חששות, פחדים, חוסר וודאות, שמחה, סיפוק ועוד. כל אחד ואחד ומפת העולם שלו.
אני מאוד שמח שהבנים בחרו להקים את ביתם בקיבוצנו.

החודש התקיימו שני מפגשים של הבונים בשכונה עם חברת קורום, אשר תנהל את הפרויקט. במפגשים הוצגו הדגמים ותהליך הבנייה בקיבוץ. בשכונה אמורים להיות 4 דגמים עיקריים בגדלים של 110, 126, 140 ו-160 מ”ר.
 משתכן יוכל לבחור את הדגם אשר מתאים לו. הדגמים דומים במראה החיצוני והמטרה ליצור שכונה בעלת חזות אחידה ויפה.

בימים אלו מתחילה הגרלת המשתכנים לבחירת המגרש שבו ייבנו את ביתם, סך הכול 26 מגרשים.
על מנת לראות שלבונים יכולת כלכלית לבנות את ביתם וכן להבטיח עד כמה שניתן שהפרויקט יתחיל ויסתיים בהצלחה, הבונים נדרשים להביא 40% מהאומדן של עלות הבית שבחרו.

הקיבוץ מקדם מול הבנקים עסקה קיבוצית אשר תאפשר לקחת משכנתא, וכן לחברי הקיבוץ אשר כבר בנו את ביתם, למחזר את ההלוואה הקיימת ולקחת משכנתא לטובת התשלום למנהל בעתיד.

קליטה, אנו אמורים לקלוט 13 משפחות חדשות לקיבוץ. 7 משפחות אשר מתגוררות בקיבוץ יכנסו בקרוב למועמדות. עם קבלת ההיתר תשתיות ואישורי המשכנתא יתקבלו הנקלטים לחברות.

שיוך, אנחנו ערוכים כבר להגשת הסדר הביניים, ובזמן הקרוב נגיש את המסמכים.

היתר תשתיות ותחילת עבודה– אנחנו לקראת סיום ההיתר. את רוב הדרישות להיתר קבלנו, למעט תנועה וכבוי אש, שמקווים לקבלתם בתחילת ספטמבר.

לאחר קבלת ההיתר נבצע מכרז קבלנים לטובת ביצוע עבודות התשתית. עם תחילת העבודות כל האזור החשמליה, הסטודיו של יעל ולאורך גן האירועים ייסגר לתנועה וחניה ויינתנו פתרונות אחרים בשטח.

לפני כל שינוי משמעותי אשר משפיע על אורך החיים בקיבוץ תימסר הודעה מסודרת.

רוצה מאוד להודות לרועי, כרמית, יצחקי, יוסי ברקאי, יאיר בר-יוסף, ניר בן שמש, רן יקיר, דודו, רינה ברקאי ועדי יפה שדוחפים ועוזרים ברמה יומית להצלחת הפרויקט.

print